Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

79. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

79. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

W dniu 12 maja 2014 r. przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji 79. rocznicy śmierci Marszałka.
Organizatorem uroczystości był Zarząd Główny Związku Piłsudczyków przy wsparciu Związku Strzeleckiego "Strzelec".
W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele: Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Instytutu Pamięci Narodowej, organizacji kombatanckich oraz szkół noszących imię Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Podczas uroczystości odbyła się ceremonia złożenia przyrzeczenia strzeleckiego przez członków Związku Strzeleckiego rStrzelec" z JS 1412 Wołomin oraz kandydatów z Drużyny AON.

Wojskową asystę honorową podczas uroczystości wystawiło Dowództwo Garnizonu Warszawa.

Serdecznie gratulujemy!

Związek Strzelecki "Strzelec" 2015