Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wykład Strzelców z Akademii Obrony Narodowej

Dnia 15 października o godzinie 13.15 w Sali 117, budynku Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego odbył się pierwszy z serii wykładów otwartych o tematyce historycznej organizowany przez Koło Naukowe Związku Strzeleckiego „Strzelec” AON.

 

Wykład „Od Września na Zachód – formowanie się Armii Polskiej we Francji” którego bohaterami byli Prezes Krajowego Związku Byłych Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz uczestnik walk we Francji w 1940 roku płk Włodzimierz Cieszkowski oraz profesor nadzwyczajny Katedry Historii Wojskowości dr hab. Janusz Zuziak cieszył się dużym zainteresowaniem studentów związanych z bezpieczeństwem. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań i aktywnie uczestniczyli w przedsięwzięciu.

„Zorganizowany wykład jest pierwszym z serii wykładów które planujemy realizować na terenie uczelni. Cieszy nas frekwencja i jesteśmy przekonani, że następne działania naszej organizacji wpłyną pozytywnie na edukację dla bezpieczeństwa i promocję obronności na terenie Akademii Obrony Narodowej. Koło Naukowego Związku Strzeleckiego „Strzelec” za cel stawia sobie nie tylko działania paramilitarne, ale również te społeczne i edukacyjne” – powiedział dowódca Drużyny ZS”S” AON sierż ZS Mateusz Józwiak, organizator wykładu.

 

 Płk Włodzimierz Cieszkowski oraz dr hab. Janusz Zuziak otrzymali honorowe członkowstwo w Związku Strzeleckim „Strzelec”, otrzymali także pamiątkowe orzełki strzeleckie.

Związek Strzelecki "Strzelec" 2015