Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozkaz do Strzelców z Warszawy i okolic

DO WSZYSTKICH STRZELCÓW Z WARSZAWY, WOŁOMINA, MAREK, LEGIONOWA, WIELISZEWA I KAMPINOSU

 

Drodzy Strzelcy!

Bardzo mi zależy na obecności jak największej waszej liczby w niedzielę, 19.10.2014 przed kościołem Św. Stanisława Kostki o godzinie 15.00.

Powierzono nam bardzo ważne zadanie. O godzinie 15.00- zbiórka.

Wchodzimy kolumną na teren Kościoła z lewej strony i zajmujemy pozycję między bramą główną a DZWONEM i pomnikiem Ks. Jerzego.

Przy samej bramie – grupa Strzelców, może być w kamizelkach bojowych i oporządzeniu, ale bez broni! Delegacje „Solidarności” z wieńcami i sztandarami ustawiają się w kolejce na zewnątrz terenu kościoła ( za bramą) Oni wchodzą około 16-16.30, składają wieńce i ustawiają swoje poczty sztandarowe z drugiej strony Kościoła ( poczynając od grobu, w stronę ul. Krasińskiego). Oni nas nie interesują- mają swoją służbę porządkową.

Delegacje pozostałe zgłaszają się w „Amikusie” do Ks. Czesława i pobierają numerki. Strzelcy przy bramie pobierają od delegacji wieńce i wiązanki z numerkami na kartkach. Układają je na trawniku w kolejności numerków. Po Mszy i koncercie wydajecie każdemu jego wieniec, zgodnie z numerem i podprowadzacie delegację do grobu Ks. Jerzego. Tam odbiera od was każdy wieniec Kościelna Służba Porządkowa ( Totus Tuus).

Każdy salutuje przed grobem, w tył zwrot i wraca na naszą pozycję.

W czasie Mszy stajemy na naszej pozycji w dwuszeregu . Z prawej przy nas stoi nasz poczet sztandarowy ( nie rusza się nigdzie indziej0. Strzelcy pilnujący wejścia ciągle pilnują. Jesteście na straży wejścia do sanktuarium i musicie wyglądać bojowo. Ale kultura obowiązuje. Trzeba być uprzejmym, ale stanowczym.

Wykonujecie rozkazy wyłącznie moje i naszych oficerów.

Po Mszy większa część z was może odmaszerować, wraz z pocztem sztandarowym. Część musi zostać, aby podawać wieńce po Mszy i koncercie.

Bardzo mi na Was zależy! Jest niedziela, macie czas. Będzie tam telewizja wszelkiego autoramentu.  O obecność maksymalnej liczby Strzelców proszę Was wszystkich osobiście. Jest to tym bardziej konieczne, że inny Związek ostatnio usiłuje uhonorować nie Bohaterów stanu wojennego, takich jak Ksiądz Jerzy, lecz ludzi mogących być nazwanymi raczej „Advocatus diavoli”. Pokażmy im, że nas jest więcej! Musimy ze wszystkich Strzelców z całej Polski zmyć hańbę jakiej nabawiliśmy się z winy Komendanta OSW- Pana Waszczuka!

 

                            

Związek Strzelecki "Strzelec" 2015