Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ćwiczenia z pokonywania przeszkód w Warszawie

Inspirując się książką "Taktyka Walki w terenie zurbanizowanym" strzelcy z drużyny B1 JS 1404 Warszawa próbowali przetestować na obiekcie różne techniki pokonywania murów, ogrodzeń oraz innych przeszkód bez wyjścia lub dojśćia. Przećwiczyliśmy i doskonaliśmy umiejętności stosując metodę "żywej drabiny", "windy lub stopnia", "wciągarki".
Ćwiczenia pokazały jak ważne są systematyczne, siłowe ćwiczenia przygotowawcze jak np. podciąganie na drążku lub przechodzenie "ściany" oraz współpraca i odpowiednia komunikacja między strzelcami.
Równolegle odbywały się ćwiczenia innych grup szkoleniowych JS 1404 Warszawa: BS2 z ratownictwa i S3 z OP-1      i MP-5.
Koniec treningu odbywał się rozgrywką taktyczną ASG między 2 drużynami B1 i BS2.

 

Związek Strzelecki "Strzelec" 2015