Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja "Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie - strategia, działania operacyjne, dziedzictwo historyczne"

13 stycznia 2016 roku w Bibliotece Głównej Akademii Obrony Narodowej odbyła się konferencja "Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie - strategia, działania operacyjne, dziedzictwo historyczne" organizowana przez Koło Naukowe Związku Strzeleckiego "Strzelec" składające się głównie ze Strzelców z JS1402 AON oraz JS1408.

Konferencję otworzył prezes Koła Naukowego chorąży ZS Mateusz Józwiak witając przedstawicieli władz uczelni min. prodziekan ds. studenckich WBN dr Dąbrówkę Smolny. Wśród zaproszonych gości oraz referentów konferencję uświetnili - pierwsza dama Polonii, wybitny działacz społeczny, córka gen. Władysława Andersa - Anna Maria Anders Costa, prezes Związku Byłych Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie pułkownik Włodzimierz Cieszkowski, ekspert nauk historycznych AONu, profesor Janusz Zuziak, specjalista historii polskiego lotnictwa - Robert Gretzyngier oraz przedstawiciele Stowarzyszenia PSZ zajmującego się rekonstrukcją historyczną żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. 
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności studenckiej Naszej uczelni dzięki nieopisanej wiedzy referentów, materiałom audiowizualnym portalu Nowa Strategia oraz dzięki prezentacji umundurowania i wyposażenia Stowarzyszenie PSZ.

Referenci oraz kombatanci otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa z rąk opiekuna KN ZS"S" ppłk dr Piotra Lotarskiego oraz prezesa organizacji Mateusza Józwiaka.

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym, zapowiadamy że to dopiero początek naszej historycznej działalności!

 

 

Związek Strzelecki "Strzelec" 2015