Kilka słów o Jednostce

1212 Aleksandrów Łódzki
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

JEDNOSTKA STRZELECKA 1212

w Aleksandrowie Łódzkim. O nas!!!

 W dniu 01 sierpnia 2019 r. w 75 rocznicę Powstania Warszawskiego o godz. 18:00 mszą św. odprawianą w intencji Ojczyzny i Powstańców w kościele pod wezwaniem Św. alek3Archaniołów Michała i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim rozpoczęto proces formowania nowej Jednostki Strzeleckiej 1212. Wierni modlili się za powstańców, ojczyznę, za nasze miasto oraz właściwy proces tworzenia nowej jednostki strzeleckiej i sumienną, oddaną służbę w jej szeregach. Mszę św. celebrował wikariusz tejże parafii ks. Leszek Skwarka. Po uroczystej mszy Strzelcy złożyli wiązankę z biało – czerwonych kwiatów pod tablicą Walczących za wolna Polskę. Zebrani uhonorowali Strzelców owacją. Strzelcy podeszli poważnie do służby zgodnie z mottem: „Kto z Bogiem to Bóg z nim”.

aleks2O godz. 19:00 odbyła się pierwsza odprawa z przełożonym ZS Strzelec Dowódcą Okręgu kpt. Pawłem Rosińskim. Na odprawie powołano do służby JS 1212, a na jej Dowódcę wyznaczono mjr Jacka MIŻEJEWSKIEGO. W szeregi JS 1212 w Aleksandrowie Łódzkim powołano strzelców z Aleksandrowa Łódzkiego służących dotąd w JS w Pabianicach ponieważ związani ze swoim miastem chcą służyć i szkolić się, oraz przynależeć do JS w mieście, które kochają. Na odprawie ustalono cele i strategię działania JS 1212 w strukturach strzeleckich, oraz zapoznano zebranych z planem szkolenia do końca roku 2019 i założeniami szkolenia na rok 2020. Fakt formowania nowej JS 1212 w pamiętną rocznicę Powstania Warszawskiego sprawia, iż strzelcy są pełni zapału i zdeterminowania do służby w szeregach Strzelca.

Jeśli miłujesz swoją Ojczyznę, jesteś patriotą, kochasz miasto w którym mieszkasz, szanujesz i wyznajesz zasady Bóg, Honor, Ojczyna, interesujesz się służbą wojskową, służbą w policji czy w straży pożarnej i chcesz całe swoje życie związać ze służbą mundurową to jesteś potencjalnym kandydatem do służby strzeleckiej.

Z nami nauczysz się dyscypliny, nabędziesz cech altruizmu, poświęcenia w imię obrony i ochrony ludności cywilnej i polskich granic. Poznasz historię Polski i Legionów oraz procesu formowania się Wojska Polskiego. Wpoimy Ci zasady etyki wojskowej i posłuszeństwa, nauczysz się strzelać, radzić sobie w trudnym terenie, poznasz tajniki SERE i ratownictwa pola walki. Nauczysz się jak współpracować z innymi służbami mundurowymi i Centrum Zarządzania Kryzysowego. Ćwiczenia i wykłady odbywają się pod okiem profesjonalnych instruktorów, byłych i obecnie służących żołnierzy zawodowych Wojska Polskiego, Ratowników Medycznych, czy innymi instruktorami służb mundurowych.

Więcej dowiesz się ze strony: http://www.zsstrzelec.com.pl/index.php/o-nas

Zapraszamy w szeregi Strzelca.