Masarnia 2019

Wydarzenia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W dniach 29.XI-1.XII przeprowadzimy kolejną edycję szkolenia MASARNIA. Tematyka szkolenia to TC3 z naciskiem na realizację praktyczną w warunkach taktyki czarnej. W tym roku chcemy położyć większy nacisk na taktykę czerwoną niż czarną, prosimy więc o unikanie sytuacji w której na szkolenie zapiszą się osoby nie mające absolutnie żadnych podstaw z w/w tematu.
Ramowy plan szkolenia:

29 XI 2018 – Godzina 18:00, przyjazd uczestników, rejestracja uczestników, omówienie programu szkolenia, do późnych godzin wieczornych wykład teoretyczny z TCCC. Omówienie podstawowego sprzętu, 3 faz TC3. Ocena AVPU, realizacja procedury (S)MARCHE, 9-cio liniowiec (MEDEVAC, CASEVAC). Wypełnianie polowej karty medycznej. Charakterystyka i rozpoznawanie zjawisk: odma prężna, wstrząs hipowolemiczny. Tamowanie krwotoków, opatrywanie ran drążących klatki piersiowej, wytrzewienie. Filmy prezentujące praktycznie opisane zjawiska. Nocleg w szkole położonej około 1km od miejsca szkolenia.

30 XI 2018 – Pobudka o godzinie 07:00, godzina na toaletę poranną oraz śniadanie, o godzinie 08:00 wymarsz w miejsce szkolenia, rozpoczęcie szkolenia o godzinie 08:30. Do godziny 15:00 ćwiczenie praktyczne z zakresu tc3. Działanie w pierwszej, drugiej oraz trzeciej fazie. Po przerwie obiadowej, po zmroku realizacja sytuacji problemowych; wejście do budynku, zabezpieczenie i ewakuacja rannego w sytuacji kontaktu z przeciwnikiem – płynne przejście przez wszystkie 3 fazy tc3. W godzinach wieczornych do kolacji omówienie materiału filmowego – wskazanie błędów, omówienie działania każdej sekcji itp.

1 XII 2018 – Pobudka o godzinie 06:00, godzina na toaletę poranną i śniadanie, wymarsz na miejsce szkolenia. 07:30 rozpoczęcie szkolenia. Egzamin na podstawie materiału przerobionego poprzedniego dnia. Każda sekcja realizuje samodzielnie zadanie na ocenę. Następnie omówienie błędów i ich korekta. Sprzątanie miejsca zakwaterowania, zakończenie szkolenia w okolicach godziny 13:00.

Liczba miejsc na szkolenie: 24 osoby (4 sekcje po 6 osób lub 6 po 4 w zależności od ilości zgłoszeń, aby nie dzielić ludzi z jednostek).

Idealna sytuacja to przyjazd po czterech najbardziej doświadczonych osób z zainteresowanych jednostek.

Koszt uczestnictwa: 20 zł.

Wymagamy Ochrony oczu, mile widziane działające repliki ASG. Wymagana także podstawowa znajomość taktyki czarnej (działanie w budynkach).