Bieg Pamięci Orląt Lwowskich

Wydarzenia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W październiku uczestniczylismy Pamięci Orląt Lwowskich. Wzieło w nim udział 9 drużyn 3 osobowych - z Kalisza, Poznania, Konina i Lubonia. Zaangażowanych było w sumie 90 osób - wolontariusze, instruktorzy żołnierze ratownicy medyczni itp.
Bieg miał charakter patriotyczny ale z elementami taktyki i ratownictwa pola walki - celem było stworzenie możliwości zdrowej rywalizacji ale i uświadomienie młodzieży znaczenia walki młodych w obronie Lwowa.
Organizatorem biegu był Ośrodek Szkolenia Specjalistycznego - Okręg Zachodni Związku Strzeleckiego "Strzelec" przy współpracy z Jednostką Strzelecką Luboń - Poznań im. Orląt Lwowskich imprezie biegowej.
Biegowi w tym roku towarzyszył festyn dla dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Luboniu swoją obecnością zaszczycili nas Prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa, Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego, Burmistrz Miasta Luboń, Komendant Związku Strzeleckiego Strzelec, Dyrektor Zespołu Szkół w Luboniu, Przedstawiciele Lubońskiego Bractwa Kurkowego oraz Harcerze, Strzelcy.
W tym roku w ramach imprezy zbieraliśmy pieniądze na operacja dla chorego chłopca. Patronat honorowy udzielił Instytut Pamięci Narodowej, burmistrz Miasta Luboń oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Lwowa. Nagrody ufundowali - w katygorii ogólnej - Burmistrz Miasta Luboń, Instytut Pamięci Narodowej Komenda Główna ZS STRZELEC, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Poznaniu, Nadleśnictwo Babki, Towarzystwo Miłośników Miasta Lwowa, Agencja Mienia Wojskowego sklep Spec Shop oraz sklep Camufage, zaś nagrodę specjalną ufundowali - Agencja Mienia Wojskowego i Towarzystwo Miłośników Miasta Lwowa.