Przygotowani na stan zagrożenia

Wydarzenia
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Piszu 6 lutego 2020 roku odbyło się planowane spotkanie z pracownicami Sanepidu i strażakami. Jego podstawowym celem było przygotowanie na wypadek epidemii koronawirusa na naszym terenie.

Pracownicy Sanepidu przedstawili podstawowe procedury oraz obowiązujące definicje. Zaznajomili nas z aktualnymi działaniami dotyczącymi oceny bieżącej sytuacji epidemiologicznej w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Dowiedzieliśmy się ile osób zarażonych wywoła epidemię oraz w jakich miejscach będą wówczas gromadzeni. Dowiedzieliśmy się też, jakie ewentualnie będziemy wypełniać raporty i jak przeprowadzać wywiady z potencjalnie zarażonymi lub chorymi.

Państwowa Straż Pożarna z powiatu piskiego pokazała nam stroje zabezpieczające przed zarażeniem, dyskutowaliśmy na temat doraźnych środków bezpieczeństwa osobistego w przypadku konieczności zetknięcia się z chorymi. Była prezentacja zakładania stroju, jak również krótki film instruktarzowy jak poprawnie należy taki strój zakładać. Na spotkaniu oprócz osób z OC byli również Strzelcy.

WNIOSKI:

Wyszliśmy z poczuciem, że w przypadku wystąpienia zagrożenia na naszym terenie, jesteśmy lepiej przygotowani do niesienia pomocy naszej małej ojczyzny. ZS „Strzelec” ma zapis w statucie, który zobowiązuje nas do wspierania społeczności starostw, gmin i mieszkańców tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Szkolenie podniosło morale i poczucie integralności jednostki.

Raport przygotował dowódca jednostki JS3201 w Piszu

Raporty z całej Polski spływają do Komendy Głównej Związku Strzeleckiego Strzelec będą analizowane na bieżąco i będą wydawane kolejne rozkazy uzupełniające szkolenia jak i przeprowadzenie ćwiczeń okresowych i wynikających z bieżącej sytuacji na terenie działania jednostek strzeleckich względem całej Polski.

Bryg.Robert Edelwajn
Szef Szkolenia
Związku Strzeleckiego "Strzelec"